Копия Paroda „Ricardo Opisso ir amžininkai. XX amžiaus kronika“ Palangoje

СНПЧ А7 Челябинск, обзоры принтеров и МФУ

 

     Rugpjūčio 1 dieną, Palangos viešbutyje „Auska“ iškilmingai buvo atidaryta paroda „Ricardo Opisso ir amžininkai. XX amžiaus kronika“. Parodos organizatoriai, VŠĮ „European sport, art and languages school“, džiaugėsi bendradarbiaudami su Ispanijos meno galerija „Elysium“. Šis meno projektas – tai naujo kultūrinio bendradarbiavimo tarp Ispanijos ir Lietuvos pradžia. Projekto vieta ir laikas taip pat yra susiję ir su kitais įvykiais – 2013 metais Lietuvos Respublika pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai, o Palanga paskelbta Lietuvos kultūros sostine.
     Šioje paveikslų parodoje buvo pristatyta XX amžiaus vaizduojamoji katalonų ir ispanų kūryba, kurios centre – garsaus Ispanų dailininko Ricardo Oppiso darbai.
     Ricardo Opisso (1880 - 1966) – žymus XX amžiaus Ispanų dailininkas ir karikatūristas, sugebėjęs per 60 metų geriausiai užfiksuoti, interpretuoti ir pristatyti skirtingas gyvenimo formų evoliucijas. Jis unikalus tuo, kad savo dailės darbais sugebėjo užrašyti istorinę kroniką. Ricard užfiksavo visą epochos žavesį ir natūralumą, pažangias 1930 – ųjų idėjas, nesėkmes, stichines, karo nelaimes, lėtą, tačiau negrįžtamą ekonomikos atsigavimą pokariu. Šis dailininkas taip pat iliustravo knygas ir jų viršelius, periodinius leidinius, piešiniais perteikdamas aktualias socialines ir politines naujienas. Jo darbai pasižymi įvairia technika – nuo anglies pieštuko iki rašalo ir akvarelės.Parodoje pristatytas Ricard Opisso kartu su keliais kitais menininkais, kurie buvo jo janunystės draugai ar tiesiog pažįstami – Siantiago Rusinol, Ramon Casas, Joaquin Sorolla, Joaquin Mir, Eliseo Meifren, Carlos Nadal, Rafael Durancamps.
     Parodos atidaryme dalyvavo daug garbių svečių – Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Ministro patarėjas Rimas Varkulevičius, renginio globėjas Juozas Budraitis, Ernestas Mackevičius, Vladimiras Liovkinas, gausi ispanų delegacija, pramogų verslo atstovai ir kiti.
     Parodos atidarymas prasidėjo iškilminga padėkos kalba iš Ispanų pusės – ją tarė „Elysium“ galerijos atstovai Angel de Torres ir Natalia Shutova. Sveikinamąjį žodį tarė ir Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir renginio globėjas Juozas Budraitis. Vėliau buvo iškilmingai perkirpta parodos atidarymo juosta – renginio svečiai galėjo susipažinti su paveikslais iš arčiau.
Renginio metu Seimo Pirmininkas įteikė padėkos raštus parodos organizatoriams – Všį „ESALS“, buvo pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo sutartis tarp Ispanijos ir Lietuvos.
     Renginio svečiai galėjo ne tik grožėtis paveikslais, bet ir pasiklausyti Ispaniškos muzikos, kurią atliko ispanų operos solistė Konstancija Leon (sopranas), pritariant gitaristui Dmitrijui Murinui, rusų operos solistas Leonidas Bahtalinas (baritonas), gitarų kvartetas „Frauči“, žymus Rusijos altistas Sergejus Poltavskis. Renginio svečiai taip pat galėjo išvysti ispanų ir argentiniečių šokius – pasadoblį, tango, karmen.
     Šurmulinga ir maloniai nustebinta svečių minia vėliau persikėlė į „Auskos“ viešbučio teritorijoje esančią palapinę, kur galėjo paragauti ispaniško vyno ir pasiklausyti svečių koncerto. Parodos atidarymo šventę uždarė įspūdingi fejerverkai.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

Partners

villa

zvaigzdziu

Acknowledgments

Recommendations

"Su VšĮ „ESALS“ kolektyvu dirbame jau ne pirmus metus. Planuojant renginį pirmiausiai, mes visada kreipiamės į Juos. Visada tiek viešbučio svečiai, tiek kolektyvas yra patenkinti šios įmonės naujomis idėjomis, nepriekaištingu organizuotumu ir dovanotomis nepamirštamomis akimirkomis."

Vila „Auska“
Generalinis direktorius Gintaras Pociūnas

Contact us

VŠĮ European sport,art and languages school
Į.k 302814068

Adresas: Gedimino pr. 45-4, Vilnius
Telefonas: +370 6 1515 091
Emai: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Top of Page